Kredi Kartı Yapılandırma Yapan Bankalar

BDDK’nın Borçları Yapılandırma Tasarısı kapsamında yapılan düzenleme, kredi kartı borcu olan tüketicilere daha uzun vadede borçlarını ödeme imkanı sunmaktadır. Bu düzenleme, Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girmiştir ve yaklaşık olarak 11 milyon kart borçlusunu etkilemektedir. Kredi kartı yapılandırma yapan bankalar oldukça çeşitlidir.

Reklam

Artık tüketiciler, var olan kredi kartı borçlarını 72 aya kadar taksitlendirerek ödeme seçeneğine sahiptir. Bu yapılandırma sayesinde, borçlu kişiler daha uzun bir süre içinde ödemelerini düzenleyebilir ve daha uygun taksitlerle borçlarını kapatabilirler.
72 ay kredi kartı yapılandırması yapabilmek için, borçlu kişiler bankaların belirlediği başvuru sürecini takip etmelidir. Genellikle bankalar bu konuda özel bir başvuru formu sunmaktadır. Başvuru sürecinde, borçlunun gelir durumu, diğer finansal yükümlülükleri ve kredi geçmişi gibi faktörler değerlendirilir.
Başvurunuzun onaylanması durumunda, banka size ödeme planı ve taksit tutarları hakkında bilgi verecektir. Daha sonra düzenlenen ödeme planına göre belirli aralıklarla taksit ödemelerinizi yapmanız gerekir.

Garanti Bankası Kredi Kartı Yapılandırması

Garanti Bankası, Borçları Yapılandırma Yasası kapsamında kredi kartı yapılandırma yapan bankalar arasında yer almaktadır. Ancak, bu destek hakkında detaylı bilgiye bankanın resmi internet sitesinden veya müşteri hizmetlerinden ulaşmanız önemlidir. Banka, temerrüde düşmemiş kredi kartı borçlarınız için yapılandırma başvurusu kabul etmektedir.

Reklam

Garanti Bankası, yapılandırma seçenekleri olarak 24, 36, 48, 60 ve 72 aylık vadeler sunmaktadır. Başvurunuzun onaylanması durumunda, banka size ödeme planı ve taksit tutarları hakkında detaylı bilgi verecektir. Bu sayede, ödeme yapmak için daha uzun bir süre ve daha uygun taksitlerle borçlarınızı düzenleyebilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Kartı Yapılandırması

Vakıfbank, kredi kartı borçlarını yapılandırma hizmeti sunan bankalardan biridir. Borçlarınızı 72 aya kadar taksitlendirerek ödeme imkanı sunmaktadır. Yapılandırma hizmetinden faydalanmak için en yakın Vakıfbank şubesine başvuruda bulunmanız gerekmektedir.
Başvuru sürecinde, müşteri temsilcisiyle görüşerek kart borçlarınızın yapılandırılmasını talep edebilirsiniz. Vakıfbank, sadece kendi kartınıza ait borçları değil, diğer bankalara ait kart borçlarınızın da yapılandırılmasını sağlayabilir. Temsilci size gerekli evrakları hazırlayarak Vakıfbank’ın borçları üstlenmesi için detaylı bilgi verecektir.

Halkbank Kredi Kartı Yapılandırma

Halkbank, kredi kartı borçları için yapılandırma imkanı sunan bir bankadır. Takibe alınmamış olan kart borçlarınızı 72 aya kadar yapılandırma başvurusunda bulunabilirsiniz. Yapılandırma sürecinde vade seçeneklerine göre değişken faiz oranları uygulanır.
Yapılandırma başvurusu için en yakın Halkbank şubesine başvuruda bulunabilir veya bankanın resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Başvuru sürecinde, banka tarafından belirlenen vade seçeneklerini değerlendirebilir ve faiz oranları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Reklam

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir